Aktywność dla wszystkich kochających góry

błotniki roweroweWiększość osób uważa, że góry nadają się jedynie do pieszych wycieczek lub jazdy na nartach. Nic bardziej mylnego. W górach można spędzać czas na wiele sposobów.

Górskie wyprawy rowerowe
Jednym z przykładów mogą być wyprawy rowerowe. Oczywiście ważne, aby do tego typu wycieczek odpowiednio się przygotować zarówno fizycznie jak i z punktu widzenia wyposażenia. Rower górski musi mieć odpowiedni bieżnik. Dobrze także jeżeli posiada błotniki rowerowe. Posiadanie błotników rowerowych szczególnie się sprawdza w błotnistym terenie.Oświetlenie, odblaski i kask to również ważne sprawy. Dodatkowo każdy rower na tego typu wyprawy powinien mieć sprawne hamulce. Pamiętajmy, że teren w jakim przyjdzie się poruszać użytkownikowi może być naprawdę trudny.

Bieganie po górach
Innym rodzajem ciekawej formy spędzania czasu w górach jest bieganie.Bieganie po górach różni się zasadniczo od treningu na płaskim. Wymagane są tutaj buty z mniejszą niż na asfalcie amortyzacja, ale dużo bardziej wytrzymałe. Biegacz musi sprostać nie raz podbiegom pełnym kamieni i błota. Spory bieżnik w obuwiu to doskonała pomoc. Do biegania po górach należy się także solidnie przygotować fizycznie. Nie możemy zapominać o zabraniu ze sobą stuptutów. Stuptuty działają jak błotniki rowerowe chroniąc biegacza przed kamieniami i brudem.