Buty SPD – idealne rozwiązanie dla prawdziwych kolarzy

Buty SPD zdobywają coraz większą popularność. Nic dziwnego, pozwalają na osiąganie bardzo wysokiej efektywności i są wyjątkowo wygodne.

Buty SPD przypadną do gustu osobom, które wyruszają w długie trasy i którym nie straszne są kiepskie warunki atmosferyczne. To buty dla osób, które uwielbiają nietypowe warunki terenowe i chcą je pokonywać z mniejszym wysiłkiem.

Ewidentnie buty SPD nie nadają się do jeżdżenia po mieście w celach rekreacyjnych. Jeśli jeździsz po równi w trasy i interesuje Cię miejska jazda – zainwestuj w buty SPD i pedaly Dual Choice, które pozwalają na podejmowanie decyzji, jakie obuwie dzisiaj chcesz założyć.

Buty SPD aktywują inne grupy mięśniowe. Podczas kiedy w klasycznych butach oddziałujesz na pedały jedynie siłą nacisku, tak w SPD zarówno pchasz, jak i ciągniesz. Przez to nie tylko równomierniej pracujesz nad tkanką mięśniową, ale także efektywnie zwiększasz prędkość, którą osiągasz na rowerze.

Buty SPD są polecane osobom, które mają duże doświadczenie w kolarstwie. Warto wiedzieć, że rozwiązanie to kosztuje około kilkuset złotych i nie jest uważane za najbardziej bezpieczne dla osób początkujących. Przy upadku nie zawsze buty odpowiednio się wypinają, co może mieć swoje wady. Jednak dla osób, które jeżdżą wyczynowo, inwestują czas w rozwijanie swoich umiejętności i osiąganie coraz to bardziej zaawansowanych celów – buty SPD to rozwiązanie, które powinny wypróbować.